Trampolína je ideální nářadí pro spalování kalorií

Lidé s nadváhou častokrát řeší počítání kalorií a odměřují si porce jídla tak, aby šla kila dolů. Ve skutečnosti je však mnohem důležitější tělesný pohyb. Souvisí to s transportem živin do všech orgánů a i sebekvalitnější diety nemohou padnout na úrodnou půdu bez radosti z pohybu.siluety skákajících dívek
Ano, z pohybu je třeba se radovat, protože pokud jej provádíme s nechutí a s nepříjemnými pocity, negativně to působí na energetickou bilanci – uvolňují se stresové hormony a pak nás donutí jíst více potravy a přijímat další kalorie navíc, aby si organismus vybudoval dostatečnou tukovou bariéru před další stresovou reakcí na nevhodný tělesný pohyb. Je to pak začarovaný kruh, odkud není úniku. https://www.aci.cz/vse-pro-klimatizaci-diagnostika-detekce-uniku-chladiva-detekce-uniku-vodikova-metoda_c11965970.html Přerušit jej můžeme zařazením takové pohybové aktivity, která nás naplňuje štěstím a rozkoší.
Plavání – pohyb pod vodní hladinou má léčivé účinky i na psychiku, voda je totiž médium, které nadnáší, zmírňuje křeče a napětí ve svalech a takto dokážeme spálit obrovské množství kalorií. Můžete se o tom přesvědčit sami, když po návštěvě bazénu máte příjemný pocit a zároveň dostanete velký hlad. Proto se plavání při hubnutí doporučuje každému bez rozdílu věku.
Jízda na kole – velmi záleží na tom, kudy na kole projíždíte, volba vhodného terénu, resp. jízda ve volné přírodě dělá doslova divy, hlavně se vyhýbejte silnicím s frekventovaným provozem. Kolo také zaměstná svalstvo nohou velice důkladně. Posiluje i krevní oběh a zároveň příznivě působí i na lymfatický systém. Příznivý vliv má i ochlazování pokožky okolním proudícím vzduchem, takže se necítíme příliš vyčerpaní přehřátím, jako např. při běhu.skákající postavy při západu slunce
Trampolíny – skákání na trampolínách Goodjump.cz doporučují lékaři ortopedi, pediatři, psychologové i výživoví poradci. Měkká podložka šetří klouby a páteř a skákání posiluje většinu svalů. Značnou výhodou je rychlé uvolnění endorfinů, což je způsobeno netypickým druhem pohybu – létání ve vzduchu s působením gravitační a odstředivé síly. Doporučuje se i psychicky labilním jedincům, protože navozuje pocit pohody a uvolnění.