Jsou tištěná média stále in?

Sehnat si informace jde v současnosti daleko snadněji než kdykoliv předtím. Na internetu naleznete prakticky vše, co potřebujete vědět, a to i novinky ze světa, domova i ze sportu. Nasnadě je tedy otázka, jsou noviny, časopisy a různé magazíny vůbec ještě potřebné a rentabilní? Odpověď je jednoduchá, ano. I v dnešní době, kdy stačí pár kliknutí a máte potřebnou informaci, se celé řadě lidí stále vyplatí si tištěná média koupit a vypadá to, že se to v dohledné době asi jen tak nezměnění. Důvody jsou přitom vcelku prosté.

noviny

Exkluzivní obsah

Samozřejmě, že už nějaký ten pátek není problém listovat internet i mobilními zařízeními typu telefon nebo tablet, ale to není ono. Malý displej nedokáže nahradit papírové noviny nebo časopisy, stejně tak jako nedokázal vytlačit z trhu knihy, které se pořád v hojné míře prodávají. Jelikož jsou tištěná média každým rokem o nějakou tu korunu dražší, jejich popularita vždy o něco málo klesne, ale ne o tolik, aby to znamenal jejich konec. V novinách se dočkáte exkluzivního obsahu, který ani na internetu nenajdete a když ano, bude ho muset zaplatit. To samé v bledě modrém platí samozřejmě i o časopisech.

tisk

Předplatné nebo kupování u stánku?

Standardně si lze noviny a časopisy pořídit dvěma způsoby – koupit si je u stánku nebo si je předplatit. Pokud si kupujete tisk jenom občas do vlaku nebo autobusu, je zbytečné si zřizovat předplatné. V opačném případě má pro vás předplatné řadu výhod. Asi nejpodstatnějším plusem je fakt, že vám vaše oblíbené tiskoviny budou chodit až k vám do domu. Nespornou výhodou je rovněž i snížená cena. Součástí předplatného navíc bývají i různé bonusy, které se odlišují dle typu periodika. U magazínu s herní tématikou by vás tak nemělo překvapit, když si budete moci k celoročnímu předplatnému vybrat i jednu hru. V případě módních časopisů se pak jako bonus dávají šampóny, kosmetika atd.