Dovolená snů: jak na výběr a zařizování

Pokud toužíte po skvělé dovolené za přijatelnou cenu, je důležité začít plánovat včas. Jsou věci, které byste rozhodně neměli podcenit, a jsou věci, na které byste měli dávat primárně pozor, na co neskočit a kdy zpozornit. Jak si naplánovat dovolenou, abyste za minimální náklady dostali dovolenou, kterou si představujete?
Víme, jak na to.

1.       Plánovat s dostatečným předstihem
Rozhodně byste měli vědět, kam chcete jet, případně kdy a kolik vás bude. Dokonce i v případě, že chcete využít last minute letenky nebo jízdenky, musíte vědět, kdy takové nabídky začínají a kdy jsou nejvýhodnější pro pořízení a u kterých cestovních kanceláří. Také byste měli vědět, jakým způsobem chcete dovolenou strávit, co byste si představovali o svém volnu dělat. Potom najdete tu nejlepší možnost o mnoho snáz a rychleji.

Pokud chcete na dovolené relaxovat, bude nejlepší investovat do plné penze nebo do all inclusive, zvlášť pokud se chystáte do mimoevropských zemí. Avšak pokud plánujete v hotelu jenom přespávat a jinak poznávat kulturu země, do níž jste se vydali, patrně bude luxusní ubytování i s jídlem v ceně zbytečné.
Ale možná vás zaujme spíš plavba lodí a návštěva několika lokalit najednou?
2.       Výběr stravování a dopravy
Letadlem, autobusem nebo třeba sami autem. Ale můžete se také vypravit na dovolenou na lodi.

Co se stravování týče, to souvisí s prvním bodem, pokud víte, že nechcete opustit hotel, bude lepší investovat i do plného stravování, abyste nemuseli běhat po městě a shánět potraviny.
3.       First minute versus last minute
Mnoho lidí si myslí, že právě last minute zájezdy jsou nejvýhodněji a nejlevnější. Ovšem není to pravda – first minute zájezdy nám mohou ušetřit mnohem více. Přemýšlet dopředu se skutečně vyplatí.
4.       Hledejte
Projděte si nabídky u více cestovních kanceláří nebo slevových portálů. Šance je, že  najdete velmi výhodný zájezd nebo dovolenou.