Srí Lanka – ostrov čaje

Srí Lanka je ostrov čajů, drahokamů, národních parků, vodopádů a lidí, kteří jsou k turistům velmi vstřícní. Kdo Srí Lanku navštíví, může tu popíjet pravý cejlonský čaj, jezdit se na slonovi, navštívit muzeum drahokamů, odpočívat na krásných plážích, nebo si užívat mnoho dalších zážitků. Tento smaragd Indického oceánu uchvátil již jeho první evropské objevitele. A z její krásy se teď můžete těšit i vy.

Ø  Díky tropickému podnebí můžete Srí Lanku navštívit po celý rok. Mají zde celoročně teplé klima, teploty se pohybují okolo 30°C. Zchladit se zde můžete jedině na výletě do hor, kde je zpravidla o 10°C méně. Jinak si můžete užívat hřejivých pláží a teplého moře s klidnými vlnami Indického oceánu.

Ø  Pláže se zlatým pískem a pozvolným vstupem do moře tu v žádném případě nejsou přelidněné. Nabízejí klid a soukromí. Jsou velmi dlouhé, a tak se po nich můžete vydat až na chladnější a velmi vlhkou vrchovinu, kde se pěstuje čaj. Barva rozlehlých čajových plantáží vám až vezme dech.

Ø  Zdejší klimatické podmínky umožňují sklízet čaj během celého roku. Čaj známý jako Cejlonký má jemnou citrusovou příchuť, a znají ho lidé na celém světě. Konečnou chuť čaje ovlivňuje lokalita i výška jeho pěstování.

Ø  Příroda Srí Lanky je velmi pestrá, objevíte zde neobvyklou faunu i flóru. Krásné korálové útesy, které lemují pobřeží, totiž nabízejí životní prostor pro tisíce druhů živočichů a rostlin.

Ø  Města vám zde nabídnou nákupní centra, vesnice zlákají na místní trhy. Na trhu málokdy najdete cenovky, zvyklostí je zde o ceny smlouvat. Navštívit můžete také rozlehlé národní parky, které jsou součástí chráněných rezervací, nebo si udělat procházku po zdejší kultuře, která vás provede obdobími pamatující ještě čas před naším letopočtem.

Ø  Při toulkách zdejší přírodou můžete narazit na stádo divokých slonů, nebo přímo navštívit sloní sirotčinec, kde je možné si slony pohladit.

Ø  Ochutnat můžete tamní kuchyni, kde vaří pochoutky z místních produktů, ryb a darů moře.

Ø  Pokud vás láká ovoce, neváhejte okusit i to neznámé. Na trhu ho prodávají vždy krásně zralé. Nabízejí také ovocné koktejly, které skvěle osvěží v horkém počasí.