Naučte své děti pozitivnímu vztahu k vodáctví


Máte možnost pronajmout si vůz v půjčovně aut z Prahy 9 a vypravit se s dětmi na výlet? Pak bychom vám rádi nabídli tip na nevšední zážitek z jízdy autem podél řek, které patří k atraktivním vodáckým terénům, vyhledávaným vodáky z tuzemska i ze zahraničí.

Jízda podél Vltavy – Vltava je vodáky natolik vyhledávaná, že je tu o prázdninách doslova nával. Proto se vyplatí ji splouvat v červnu nebo až koncem srpna a začátkem září. Co vám však nebude bránit v zajímavém zážitku, je jízda podél řeky od hráze Lipenské přehrady přes Loučovice, Vyšší Brod do Rožmberku nad Vltavou, Českého Krumlova, Zlaté Koruny, Třísova a Českých Budějovic. Vyplatí se tuto trasu projet autem za slunečného počasí a občas na nějakém vhodném odpočívadle zastavit a pokochat se tamní krajinou.

vodácký terén

Lužnice – možná ještě zajímavější krajinu spatříte v blízkosti řeky Lužnice. Doporučujeme začít v Suchdolu nad Lužnicí a pokračovat po silnici č. 24 do Třeboně a následně k rybníku Rožmberk, k Veselským pískovnám, do Soběslavi, Sezimova Ústí a Tábora. Lužnice se tu pak prudce stáčí na jihozápad, a velmi zajímavý zalesněný úsek s občasnými peřejemi si projedete až do Bechyně. Zastavte se alespoň na okamžik u řetězového mostu u obce Stádlec, stojí to za to.

bosonohá dívka s lodí

Berounka – tajemná, ale velmi půvabná řeka s okouzlujícími skalisky a dalekými výhledy z Havlovy skály, od zříceniny hradu Krašov, z Čivic, od Zvíkovce nebo ze Sýkořice uchvátí nejednu romanticky založenou duši. Velmi působivá je i jízda autem podél řeky, a to nemusíte ani k řece sejít, stačí ji pozorovat z povzdálí.

Sázava – do čtveřice byste neměli nechat bez povšimnutí i Sázavu, vyhlášenou trampskou oblast pod Prahou, zejména v úseku mezi Zručí nad Sázavou a Píkovicemi. Pokud ale máte rádi delší výletní trasy, zajeďte autem až do kempu Stvořidla a projděte si pěší trasu podél stejnojmenných peřejí. Jsou to jedny z nejkrásnějších peřejí v celé Evropě.