Jak využít velikonoční volno?

Přece jet na některý z poznávacích zájezdů. Který si vybrat, kam se v polovině jara vydat a kde je to v tomto období nejlepší? Poradíme vám, jakou destinaci si vybrat a co je tam k vidění, stačí, když budete pokračovat ve čtení tohoto článku.

Velikonoce v České republice už od loňského roku znamenají čtyři dny volna – byla by škoda je nevyužít. Studenti vysokých škol mají navíc volno už ve čtvrtek. Pět dní volna navíc přímo láká k tomu, abyste si vyrazili na některý ze studentsky výhodných zájezdů, které pořádá mnoho cestovních kanceláří.

1.       Paříž
Hlavní město překrásné Paříže láká snad úplně všechny. A také by ho všichni měli alespoň jednou za život vidět. Nezapomeňte, že studenti mají v jarních měsících velké slevy na většinu pařížských atrakcí a do některých muzeí je v neděle vstup zdarma, stačí, když si předem zjistíte, která muzea to jsou. Co zde můžete navštívit?
–          Champ-Élysées
–          Náměstí Bastily
–          Eiffelovu věž
–          Louvre
–          Museum d’Orsay
–          Pompidouovo centrum

2.      
Rakousko
Naši jižní sousedé lákají převážně na hory. A ačkoli už to v půlce dubna nebude na lyžovačku. Můžete si vybrat mezi:
–          Ubytováním  horách (na treky ideální)
–          Ubytováním na břehu bodamského jezera (cyklistika, ale i pěší výlety)
–          Penziony v údolí Wildschönau (termální prameny)
3.       Amsterdam
Na jaře a na podzim je ideální navštěvovat tyto velké metropole, které nelákají ani zimou, ale ani mořem v létě. Do Amsterdamu se vydávají převážně mladí lidé, bohémové, milovníci umění, ale také lehkých drog.

Klubová zábava stejně jako erotika Amsterdam proslavila, a přesně tohle tady většina turistů hledá. Ovšem také intelektuálové a milovníci dějin a historie si zde přijdou na své. Co zde můžete vidět?
–          Náměstí Dam
–          Královský palác
–          Hlavní nádraží
–          Kostel svatého Nicholase
–          Rembrandtské náměstí
–          Brusírny diamantů