Jak se na dovolené vyhnout nepříjemnostem

Jsou věci, které nemůžete při svých cestách nijak výrazně ovlivnit. Patří k nim například úraz a různé zdravotní komplikace. I když si budete dávat pozor sebevíc, ale osud Vám nebude přát, můžete skončit v nemocnici. S dobrým cestovním pojištěním bude ale i tato nepříjemná záležitost o něco snesitelnější. Nebo ztráta kufrů během letu. Vy si to namíříte na jednu stranu světa a Vaše kufry na druhou. Také nic příjemného, ale nenajdou-li se brzy, čeká Vás alespoň finanční kompenzace od letecké společnosti.
kontrola dokladů

Pak jsou ovšem věci, které ovlivnit lze, ovšem lidé je často podceňují. Jednou z nich je okradení. Turisté často zapomínají, jak rychle jde poznat, že jsou turisté. Jste jinak oblečeni než místní, více se rozhlížíte, na krku Vám visí fotoaparát a v ruce držíte mapu nebo telefon s navigací. A v neposlední řadě se většinou bavíte jiným jazykem. A tím jste velkým lákadlem pro kapesní zloděje.

Je několik zásad, které byste měli dodržovat.

· Nenoste u sebe příliš velký obnos

Větší obnosy plaťte kreditní kartou. U sebe si nechte jen drobné.

· Nepřepočítávejte si peníze na veřejnosti

Nikdy nevíte, kdo Vám odkud kouká pod ruku.

· Nenoste peněženku v zadní kapse kalhot
lupič silueta

Zloději mají různé triky, jak Vám peněženku vytáhnout. Někdo do Vás strčí, a zatímco se Vám omlouvá, tak druhý už má Vaši peněženku u sebe v kapse.

· Nenoste nic cenného v kabelce přes rameno

Hlavně Itálie je známá zlodějíčky na skútrech a motorkách, co k Vám ve dvojici přijedou, strhnou kabelku a než se vzpamatujete, jsou pryč. Případně Vám ji nenápadně rozříznou a vyberou.

· Nenechávejte své věci nikde bez dozoru

· V hotelovém pokoji ukládejte cenné věci do sejfu

I personál se může někde na krádežích podílet.

· Vyhýbejte se velkým tlačenicím

Obzvláště pozor v metru a jiných veřejných dopravních prostředcích nebo ve frontách.

Pokud ke krádeži přeci jen dojde a Vy zůstanete bez peněz, pak se dočtete na , co dělat.