Dřevěné kostky pro děti nestárnou

Nejoblíbenější hračky pro děti jsou vždy takové, které podporují jejich vlastní kreativitu, hravost, soustředění, motorické dovednosti a všechny ostatní vlastnosti jejich rozvíjející se osobnosti. A tak se velmi často stane, že již hotové výrobky, které mají navodit pocit štěstí, je po určité době již nemohou uspokojit.
dřevěné kostky
Většinou tuhle smůlu mívají nejdražší hračky, např. auta na dálkové ovládání, autodráhy apod. S překvapením zjišťujeme, že si naše ratolesti vyhrají dlouhé hodiny třeba s obyčejnou čelenkou do vlasů, s různobarevnými dřevěnými kostičkami, s krabičkami od mýdla, že nejraději tvoří svůj vlastní svět podle svého. Nejmenší děti příliš nezajímá, zda mají v ruce špičkový značkový výrobek za drahé peníze, jejich zvídavost uspokojí docela obyčejné věci.
dřevěné kostičky

Dřevěné kostky

Historie této dětské zábavy sahá až do starověku, do doby, kdy lidé začali stavět pevná dřevěná nebo kamenná obydlí. Děti v mnohém napodobují svět dospělých a chtějí se jim vyrovnat, vytvářet svou vlastní realitu podle modelu, který vidí kolem sebe. Dřevěné kostky pro děti byly již v dávné minulosti ideálním tvůrčím prostředkem pro jejich spokojený život a dokázaly z nich stavět bez omezení doslova cokoli.
Kostičky se pak staly jednou z nejoblíbenějších dětských hraček v novodobé historii, na tradiční ostré hrany krychlí a hranolů navázala výroba dalších tvarů (kuželů, válečků a kuliček), v Československu byl největším producentem výrobní závod Tofa Semily s pobočkou v Jiřetíně pod Bukovou v Jizerských horách.
barevné kostky a sedící dítě
Dnes je trh zásoben mnoha konkurenčními výrobky, které však mají jedno společné – masivní dřevo jako výchozí surovinu, výrazné pastelové barvy a základní prostorové útvary, které děti rády akceptují, a z nichž lze stavět a libovolně kombinovat nejrůznější výtvory. S největší pravděpodobností také tato dětská hračka nikdy nezestárne a neztratí na svém půvabu ani v silné konkurenci moderních technických vymožeností.