Člověk pod taktovkou reklamy a silnic

Spotřeba, rychlost a jiné znamení, že již potřebujete nové auto. Každý rok některá automobilka uvede na trh nový model, s nímž překonává konkurenci a stále rostoucí požadavky trhu. V letošním roce očekáváme uvedení na trh několika typů. Automobilka Škoda přichází na trh
s inovací Škody Superb, elektromobil e-Citiga, rodinné SUV Kamiq a konečně čtvrtá řada Octavia.
auto škoda superb
Pojďme se podívat trochu blíže na městské typy SUV.
Kamiq, jak už jeho jméno předurčuje, patří mezi prvotřídní rodinný vůz. Od pohledu se zde snoubí elegance, rychlost, ale i bezpečnost. Model již byl představen na autosalonu v Ženevě.
Vysoká konektivita, prostorově řešené posazení autosedadel z něj činí možného adepta na ocenění Auto roku 2019. Technicky se sice vracíme k původnímu modelu, a to Škoda Scala, ale je vyšší a kratší oproti svému předchůdci. Má prostorný kufr o objemu 400 l, při sklopení zadních sedadel získáme 1395 l. Přesto s ním sdílí i další technická vybavení například palubní desku, modifikovanou platformu MQB A0 či motor. Výrazné prolisy na bocích zjemňují jeho vzhled oproti jiným typům SUV. Bohužel, ani nyní se nedočkáme pohonu 4 x4. Ale pokud trváte na sportovní verzi, lze objednat snížení podvozku a změnu tlumičů dvoubodové tuhosti.
Hlavní styl Kamiqu tvoří nové dělené přední světlomety, jejichž přednávrhem bylo jejich užití u Citroenu Picasso. Nejvíce je zastoupeno k uvedení na trh jako litrový tříválec 1.0 TSI s 95 kW. Pětistupňová manuální převodovka pouze v tomto typu.
luxusní model
Model bude sériově dodáván s vybavením Front Assist a Lane Assist, za příplatek můžete získat adaptivní tempomat. Souhrně Škoda vybavila svého nováčka technikou, jež již někde užita byla, ale zanesla je pro své účely do novějších kompozic ve své stylu.
Zájemci si nějaký čas ještě počkají, nový Kamiq jde na trh až v září roku 2019.