Cestování na vlastní pěst? Na co si dát pozor?

Stále mnoho Čechů dává přednost cestování pomocí cestovních kanceláří, najdou se však i jedinci, kteří rádi vyrazí na vlastní pěst. Pod cestováním na vlastní pěst si spousta lidí představí právě hodně nejistoty. Pokud se přeci jenom už nějakou dobu odhodláváte vyjít ze stereotypu a konečně i něco zažít, rozhodně tohle cestování vyzkoušejte. Není to zdaleka tak děsivé, jak by se na první pohled mohlo zdát, stačí si cestu předem promyslet a z letní dovolené se může stát zážitek na celý život.
 ulička letadla

Kam vyrazit a v jakou roční dobu?

Dříve než se rozhodnete koupit nějaké strašně výhodné letenky do destinace, kterou pomalu ani neznáte, chvilku si v klidu sedněte a popřemýšlejte, jaký druh výletu byste chtěli podniknout. Zkuste si představit ideální místo, kde byste chtěli v tuhle chvíli být. Možná to bude v nějakém malebném městečku na pobřeží, ale třeba vás spíš láká nějaká větší metropole jako New York nebo Londýn anebo naopak dáváte přednost pěší turistice a horám. Stejně tak si můžete vzít kus papíru a napsat si všechny země nebo místa, která byste chtěli postupně navštívit. 
 
Dalším krokem je část roku, kdy můžete dobrodružství podniknout. Ne každý může cestovat v jakoukoliv roční dobu. Často nás omezuje studium nebo zaměstnání, a tak můžeme často cestovat jenom v období prázdnin nebo dovolených. Snažte se najít výhodu v daném termínu. Pokud například můžete vyrazit v zimě, sáhněte po exotických dovolených, které jsou v zimě levnější.
 holka v černém

Seznamujte se po cestě s novými lidmi

Spousta začínajících cestovatelů, kteří se rozhodnou vydat na vlastní pěst, mají před cestou obavy, že se budou cítit sami. Sice se může stát, že v určitých chvílích budete sami, ale vynahradí to milion zážitků s novými lidmi, které na své cestě potkáte. Při cestování jistě narazíte na spoustu místních lidí, kteří budou mile rádi za vaší přítomnost.