Bledské termální jezírko

Bledské jezero, které leží v oblasti severozápadního Slovinská, nemá sice žádný významný přítok, ale zásobují ho podzemní zřídla. Tyto termální prameny, které se nacházejí v jeho severovýchodní části, způsobují, že voda v jezeře je příjemně teplá. Teplota v Bledském jezeře se pohybuje až okolo dvaceti šesti stupňů Celsia, čímž se jezero řadí k jednomu z nejteplejších alpských jezer vůbec. Koupat se v jeho termálních vodách můžeme přes celé léto až do září.
slovinské jezero

Fotogenické jezero

V okolí jezera jsou nádherné lesy na stráních pohoří Pokljuka a Jelovica, za kterými jsou vidět vykukující hřebeny Julských Alp. A aby té krásy nebylo málo, téměř uprostřed jezera se nalézá ostrov, který nese jméno Blejski Otok. Na ostrůvku je umístěn poutní kostel panny Marie, společně se staroslovanským hřbitovem. Na ostrov se turisté mohou přepravovat na lodi. Tuto cestu na ostrov nabízí výletní program jako jednu a půl hodinovou cestu, kdy půlhodina je věnována tomuto poutnímu místu na ostrově.
jezero bled

Hrad nad jezerem Bled

Dalším místem, které rozhodně stojí za pozornost je hrad, který se tyčí nad jezerem na skalním ostrohu nad hladinou jezera. Část Bledského hradu dnes slouží jako stylová restaurace. Ve zbylé části hradu je potom městské muzeum.

Sportovní středisko

Bledské jezero je též sportovním střediskem, kde se provozují vodní i zimní sporty. Pořádají se zde pravidelně veslařské regaty, a dokonce se na jezeře pořádalo i několik mistrovství světa ve veslování. Na západním břehu jezera se potom nachází přístav pro sportovní lodě a kemp.

Více o Bledském jezeře

Ø  Maximální hloubka Bledského jezera činí třicet metrů. Termální prameny, které vytékají do jezera v severovýchodní části, vedou do tří bazénů, které se nacházejí u jezera.
Ø  Ve vodách jezera žije okolo devatenácti druhů ryb.
Ø  Voda jezera je velmi průzračná, až do hloubky několika metrů.