Běžte tam, kde záznam v registru nevadí

Potýkáte se se záznamem v registru? Pokud vám váš zápis v bankovním anebo v nebankovním registru dělá potíže, pak je to dáno jistě tím, že potřebujete půjčku a peníze vám v bance nechtějí dát. Ano, přesně tak to chodí – jakmile máte záznam v registru, tak můžete na úvěr v klasickém bankovním domě rovnou zapomenout a výjimky z takového pravidla neexistují. Žádného bankovního úředníka svými sliby a slovy zoufalství neobměkčíte.

Na druhou stranu, nic takového ani není potřeba, protože výhodnou půjčku můžete získat i v nebankovní společnosti. Třeba hypotéka bez registru od společnosti Americká nebankovní hypotéka vám jistě přijde vhod. Díky ní můžete získat potřebný úvěr za výhodných podmínek i se záznamem v registru.
Nicméně nenechte se mýlit, to že někde požádáte o hypotéku bez registru, zdaleka neznamená, že se o vaše registry nikdo nebude zajímat. Je to přesně naopak – každý poskytovatel půjčky si vaše bankovní i nebankovní registry prověří a o tom, zda půjčku nakonec získáte nebo ne rozhoduje to, jak významný je váš zápis v registru. Pokud věřitel shledá, že se jedná o banalitu, anebo klidně i o významnější zápis, který však na vaši schopnost splácet nemá vliv, pak máte půjčku v kapse i přes to, že máte v registru nějaký vroubek. Ovšem takovou toleranci registrů vám umožní pouze nebankovní hypotéky.

hypotéka na družstevní byt.png

Nic jiného není potřeba splnit. K úspěšné žádosti o hypotéku i se zápisem v registru už následně musíte splnit pouze ty samé podmínky, jaké platí také pro všechny ostatní typy nebankovních úvěrů, tedy dostatečné příjmy pro splácení a ručení nemovitostí.
Ovšem i případné potíže s těmito dvěma kritérii je možné chytře překonat tím, že ke své půjčce přizvete třetí osobu. V případě potíží s ručením nemovitostí musíte najít ochotného spoluručitele, při potížích s bonitou pak musíte pátrat po vstřícném spoludlužníkovi.