Saunování v pohodlí vašeho bytu

Ideálním způsobem, jak prohřát tělo a podpořit tak svou obranyschopnost, je pravidelné navštěvování sauny. Lékaři toto doporučují alespoň jedenkrát týdně v délce půl hodiny a to v každém ročním období.
V Českých podmínkách je nejtypičtější tzv. finská sauna, ta je založena na zahřátí organismu při vysokých teplotách (až kolem 85 stupňů Celsia) za současně minimální vlhkosti vzduchu. Vlivem vysoké teploty dochází k silnému pocení, uvolňování pórů a následnému nastartování metabolismu. Pobyt v sauně je tedy vhodný nejen pro posílení obranyschopnosti, ale také při dýchacích obtížích, regeneraci bolavých svalů a kloubů, pomáhá při hubnutí, zlepšuje kvalitu pleti a celkově detoxikuje organismus.  
sauna a teploměr
Dnes není neobvyklé mít saunu na zahradě svého domu, lze ji však také pořídit do interiéru a to i do panelákového bytu. Existuje spousta specializovaných firem, nabízejících takzvané mini sauny. Ty zaberou něco přes metr čtvereční vašeho obytného prostoru, a můžete si komfortně užívat výhody saunování v pohodlí svého domova.
Jedná se o hotové samostatně stojící dřevěné sauny s vnitřním vybavením, regulací teploty a veškerými bezpečnostními parametry. Postačí se s firmou dohodnout na velikosti sauny, vybavení, případně doplňujících komponentech a technik vám pak jednoduše saunu nainstaluje do bytu. Ještě tentýž den ji můžete vyzkoušet. Není potřeba žádných stavebních zásahů v bytě, sauna se zprovozní zapnutím do zásuvky.
Saunu lze pořídit i tak, že si veškeré komponenty vyberete a zakoupíte samostatně, případně si vše sami smontujete, jste-li technicky zdatní kutilové.
žena v ručníkách
Spodní cenová hranice, za pořízení kompletní sauny, se pohybuje něco okolo 30 – 40 tisíc korun. Vše se odvíjí od individuálních požadavků na vybavení a velikost sauny.
K dostání jsou kromě klasické finské sauny také domácí infrasauny, které jsou, co se ceny týče, výrazně levnější.
Pokud jste tedy milovníky saunovacích rituálů, můžete si nyní svou oblíbenou relaxaci dopřát v pohodlí svého bytu a to kdykoliv budete mít náladu, bez objednávek, bez poplatků.