Montafon

Oblast v Rakousku, konkrétně ve Vorarlbersku, o které jsem, dokud jsem ji nenavštívila, nikdy neslyšela. Milovníci lyžování na tom budou asi lépe, protože se zde pořádají světové poháry ve sjezdu na lyžích, takže minimálně v televizi je možné kousek místních krás zahlédnout.
vorarlbersko jezero
Výhodou tohoto místa je to, že leží poměrně daleko od českých hranic. Na lyže tam pojedete minimálně na celý týden, na prodloužený víkend se to nevyplatí, protože celý den strávíte na cestě tam. Pokud budete mít štěstí a neuváznete cestou v dopravních zácpách, to by se to mohlo trochu protáhnout.
Já jsem Montafon navštívila v létě a bylo mi líto, že jsme zůstali jen týden. Velmi mile nás překvapil a i s ročním dítětem to byla nezapomenutelně krásná dovolená. Kola nechte spíše doma, pokud nejste blázni do zdolávání horských výzev. Pohybovat se tu budete nejspíš pěšky, autem a lanovkou. Můžete zkombinovat vysokohorský výšlap s návštěvou koupaliště nebo si jen tak vyjet lanovkou na některý z vrcholů a tam si posedět na terase restaurace s krásným výhledem a jen se tak kochat a popíjet dobré pivo a ochutnávat místní výbornou kuchyni. Ceny nejsou nijak závratné, nemusíte se bát.
hora montafon
V oblasti se nachází několik jezer, která určitě stojí za vidění. Patří k nim například Lünnersee nebo Silvrettasee. Jezera můžete pohodlně obejít po stezkách k tomu určených, případně si udělat odbočku k ledovci nebo na nějaký okolní vrcholek. K Silvrettasee se dostanete po Silvretta-Hochalpenstraße, kde se platí sice mýtné, ale jde o úžasný zážitek. Tuto cestu mají rádi motorkáři, kvůli mnoha zatáčkám. V nejvyšším bodě je pak parkoviště a můžete se tam i očerstvit v restauraci a vyrazit na nějaký ten výšlap po okolí.
Když se vám to poštěstí, můžete vidět sviště nebo kamzíky a určitě stáda krav, ovcí nebo kozy pasoucí se volně na pastvinách.