Kadeřnictví

Stříhání a barvení
 
Stříháte si vlasy doma? Dle mého názoru není dobré si sám stříhat vlasy. Nikdy neuděláte střih tak, jak ho udělá profesionál. Mohou zůstat po stříhání tzv. “zuby” a to nevypadá opravdu hezky. Navíc v kadeřnictví většinou máte i masáž hlavy, což je velice příjemná věc. Doma si zkrátka nikdy takový perfektní účes neuděláte. Barvení vlasů doma je naprosto zbytečné. Nikdy nedosáhnete přesně takové barvy, kterou chcete. Profesionál přesně ví veškeré důležité aspekty. Navíc nešetrným barvením doma si můžete velice vážně poškodit vlasy a mohou i rychleji vypadávat. V kadeřnictví dostanete radu a doporučí jakou techniku barvení použít a jestli je to vůbec dobrý nápad. Rozhodně doporučuji se svěřit do rukou profesionálů.
střih přes hřeben
 
Cena a kadeřnický salon
 
Je pravda, že doma nás stříhání nic nestojí. V kadeřnickém salonu si za služby zaplatíte. Nicméně v ceně nemáte jenom střih, ale i masáž hlavy, foukání, příjemnou atmosféru a často již dostanete vodu, kávu a někde i panáka alkoholu. Stříhání stojí v rozmezí od 300 Kč až do 900 Kč za pánský střih. Dámský střih je dražší a tady hodně záleží na délce vlasů.
nůžky kadeřníka
Barvení vlasů je nákladná záležitost, která se pohybuje od 800 Kč až do 5 000 Kč a někdy i více. Opět zde záleží na délce vlasů a spotřebované barvě. Toto je velice individuální. Dále záleží i na tom, zda je to známé kadeřnictví, kde stříhá, nebo ho vlastní nějaká “celebrita”, nebo je to menší kadeřnictví. Vyplatí se i připlatit za známe kadeřnictví – zde jsou opravdu pouze profesionálové. Vzhledem k renomé si nemohou dovolit žádnou chybu. Kadeřnictví v obchodních centrech moc nedoporučuji z vlastní zkušenosti.
vyfoukat vlasy
Proč? Často se zde stává, že se k člověku nechovají zrovna nejlépe – nekvalitní střih, špatná technika barvení a celkově špatný dojem. Neváhejte využít služby profesionálních kadeřnických salonů – budete vypadat skvěle a vzhledem k velice příjemné atmosféře si budete připadat jako v bavlnce. Sám mám několik zkušeností a radši si připlatím za známé a kvalitní kadeřnictví. Někdy není špatné se podívat i na recenze na internetu. Určitě toho využijte v případě, že takové kadeřnictví vůbec neznáte.