Jak vybírat kojenecké oblečení pro miminko

Až si budete připravovat tašku s sebou do porodnice, určitě si do ní budete muset přibalit oblečky na miminko. Většinou nejmenší oblečení, které se dá v obchodech koupit je velikost č. 50. Značí se to tak kvůli délce, které má miminko při narození, např. 50 cm. Jako správná maminka, chceme pro novorozeně jen to nejlepší, ale to neznamená, že budeme mít desítky oblečků velikosti č. 50. Musíte počítat s tím, že z toho opravdu rychle vyroste.
oblečení miminka

Takže by bylo dobré, kdybyste si koupila pouze několik těchto velikostí, jak s dlouhými rukávy, tak i s těmi krátkými. Tím samozřejmě myslíme bodíčka, jsou nejpraktičtější, co se jedná o přebalování. Určitě bychom vedle toho doporučili overal. Snadno se nandavá a výhodou je, že pokryje celé tělo.

Nedoporučovali bychom kupovat pro kojence kalhoty, které mají na konci otvory. Je nepraktické stále dítěti nasazovat ponožky, to bychom doporučili až v jiném věku. Dalším důležitým aspektem při výběru oblečení je, v jakém období budete miminko mít. Abyste se připravila na letní i zimní počasí. Proto je nejlepší vždy přemýšlet dopředu.
pletené botičky

Po nejmenší velikost, kterou jsme si již výše představili, je velikost č. 56, 62 a 68. Tyhle velikosti jsou do třech měsíců (výrobci to na oblečky píší, ale jsou to čísla průměrná, musíme brát v potaz, že každé miminko je jiné). U těchto velikostí je růst kojence velmi rychlý, ani si nestihnete uvědomit, že už je zase o velikost větší. Opět zde doporučujeme, abyste těchto oblečků neměla mnoho. Stačí pouze několik kusů, ideální počet je tak okolo desíti.

Musíme na konci zmínit, že každé miminko je jiné, některé se rodí veliké jiné malé. Některé se často počůrává, poblinkává a tak dále. To k tomu samozřejmě patří a není jednoduché se na tohle připravit. Proto jsou výše zmíněné průměrné odhady, kdy by to mohlo být pro každou maminku ideální.