Vyberte si správný make-up!


Tato šikovná věcička (a kosmetický pomocník každé ženy) umí spoustu věcí.
·         Tou základní, kvůli které se používá, je sjednocení tónu pokožky. Proto je třeba uvažovat o make-upu tak, že je tu proto, aby pleť udělal krásnější, nikoli tak, že má vaši pleť zcela překrýt a schovat.
·         Samozřejmě, pokud máte problematickou pleť, budete ho používat právě proto, aby zakryl problematická místa. To však nemění nic na tom, že kromě problematických míst by měl pleť sjednotit, nikoli zaplácat, aby nebyla vidět.
kosmetický štětec, zrcátko a rtěnka.jpg
·         Dalším jeho úkolem je, v zimním počasí chránit pokožku před mrazivými teplotami a v létě naopak zase chránit před slunečním zářením. Tyto produkty totiž mají většinou SPF faktor k ochraně před nežádoucím vlivem slunečního záření na pokožku.
černé rty.jpg
Výše uvedené charakteristiky by měly být shodné pro všechny tyto výrobky. Avšak další výběr už záleží jen na nás. Musíme vždy hledat vhodný podkladový krém právě pro nás, protože nevhodný pak právě nevypadá hezky přirozeně na naší kůži. Jeden druh, který vyhovuje třeba vaší starší sestře, nemusí vyhovovat vám a naopak. Proto sice dbejte rad odborníků a okolí, ale vždy se rozhodujte podle sebe, podle toho, co se vám líbí, co vám sluší a co vám dělá na pleti dobrou službu.
Z jakých druhů můžete vybírat?
·         Tekuté
Takové druhy jsou snadno aplikovatelné, vyrábí se pro různé typy pleti a ve velké škále barevných odstínů. Málokteré mají vysoké krytí, ale i takové existují, pokud dobře pohledáte.
·         Krémové
Takové produkty jsou často v balení, které na první pohled třeba nepoznáte od pudru. Jsou hutnější na dotek, ale při aplikaci na pleť se většinou krásně rozetřou. Nicméně tyto typy jsou zpravidla vhodné pouze pro suché typy pleti, protože mají hodně mastný základ.
·         Tuhé
Tyto druhy jsou většinou dostupné v takových pěkných malých tyčinkách. Jejich krytí je většinou velmi vysoké a jsou vhodné buď pro hodně problematickou pleť, protože všechno zakryjí (i když dále ucpávají póry, a to není nejlepší). Pokud máte dobrou pleť, tak tento typ make-upu bude vhodný jedině na případné večerní líčení či pro foto líčení.
Některé ženy také takový make-up používají čistě jako korektor, tedy na místa, kde opravdu potřebují něco zakrýt. Ať už to jsou jizvy, akné či barevné dysbalance.
·         Pudrové
Pokud máte krásnou pleť bez pupínků a barevných dysbalancí, určitě vám bude stačit tento typ produktů. Pleť sjednotí, což je, jak jsme si řekli, cílem tohoto produktu. Pudrové složení je vhodnější spíše pro majitelky mastné pleti.