Jarní dekorace rozzáří Váš dům či byt

Jaro je velice zajímavé roční období. Můžeme sledovat, jak se příroda vzpamatovává po zimních mrazech a probouzí se v novém světle. Máme taky obvykle lepší náladu než na podzim či v zimě. A tak proč si něco hezkého nevyrobit svými šikovnými ručičkami, do svého domu či bytu.
kvetoucí magnolie

Na výběr je toho mnoho

Jaro nám dá přírodniny, které můžeme při našem tvoření použít. Na naší zahrádce vykvetou krásné květiny, jako jsou například Narcisy, Krokusy, Hyacinty, atd. nebo Vrba jíva (lépe známá jako Kočičky – šedé pupeny, které jsou jako plyšové). A proto by bylo vhodné vytvořit nějakou krásnou vázu, do které budeme moct umístit námi natrhané jarní květiny nebo větvičky vrby.

Váza

Naší fantazii se meze nekladou, takže jestli se rozhodnete pro obmotávání čisté, skleněné lahve přírodním provázkem nebo například zvolíte ubrouskovou techniku a lahev necháte průhlednou nebo ji před touto technikou natřete oblíbenou akrylovou barvou, závisí pouze na Vašem uvážení. Jistě v této neokoukané váze budou nařezané jarní květiny vypadat svěže!

Věnec

Přivítejte své návštěvy jarním věncem na Vašich vchodových dveřích. Věnec vytvoříte jednoduše. Můžete použít vrbové proutky stočené do kruhu, dozdobit je můžete např.: stuhami, vystřiženými květinami z papíru, nebo umělými květinami.

„Tulipány“ v květináči

Pokud nemáte šanci mít doma tulipány nebo jiné květiny, například protože vy nebo někdo z Vaší rodiny trpí silnou alergií na pyl, máme pro Vás tip, jak si doma jaro navodit alternativu jarních květin. Zasaďte si osivo (pšenici, ječmen) do květináče, který můžete natřít akrylovou barvou nebo koupit obal na květináč ve veselé jarní barvičce. Pravidelně udržujte zeminu vlhkou a 7 – 10 dní byste už měli mít asi tak 5 cm vysoké osivo. Poté si vystřihněte z barevných čtvrtek tvary např. Tulipánů, Narcisů, přilepte je na špejli a zapíchejte do osiva, můžete pustit uzdu své fantazii a různě dozdobit květináč či domalovat něco na květiny z papíru.
květy na slunci

Další dekorace

Do jarních barev (žlutá, zelená, červená, oranžová, modrá a růžová) můžete obléci i Vaše polštářky na sedačce, ubrusy, běhouny na stole, podsedáky k židlím, nezapomeňte také na prostírání stolu. Barvy může zdobit také motiv květin na látce. Pokud vše sladíte, bude to jen lahodit oku! Jarní barvičky působí antidepresivně a skvěle Vás naladí na jaro a Velikonoce. Ty už jsou tedy sami od sebe vhodné na různé vyrábění a zdobení (kraslice, Velikonoční košíčky, váza se zlatým deštěm, různé zápichy do osení, atd.).