Kvalitní sexuální život i po padesátce

Jak kvalitní, máme sexuální život, si můžeme do jisté míry ovlivnit sami. Po padesátém roku života, ovlivňuje sexuální život mnoho faktorů. Jedním z nich je kvalitní erekce. Abychom si udrželi kvalitní erekci i do vysokého věku, bylo by dobré na tuhle funkci myslet již v mladším věku. Erekci ovlivňuje stres a dobrá životospráva. Stresu se produktivní člověk nevyhne. Současný moderní svět klade na lidi v produktivním věku velmi vysoké nároky a s tím je spojená zvýšená míra stresu. Stres je potřeba vhodnými aktivitami odbourávat a kompenzovat.

tenis

Jak spravujeme své tělo, co do něj vkládáme a kdy, záleží vždy jen na nás. Pro udržení kvalitní erekce bychom neměli kouřit a pít alkohol. Zanesené cévy nemohou správně fungovat a pak přestává i erektální funkce fungovat. Zařaďte do seznamu Vašich denních činností zdraví pohyb na čerstvém vzduchu a Vaše cévy se budou krásně prokrvovat. Pohyb také doplňuje tělu hladinu endorfinů a odbourává stres.

zelenina

Pro své celkové zdraví bychom měli věnovat velkou pozornost stravování. Potrava bohatá na vitamíny a minerály prospívá našemu tělu jako balzám. Vhodné potraviny na erekci jsou potraviny s vysokým obsahem nenasycených omega-3 mastných kyselin z mořských ryb. Je důležité jíst denně ovoce a zeleninu, které má vysoký poměr antioxidantů, vitamínů a minerálů. Vyhýbejte se cukru a přílišnému solení.

Vhodné je také obohatit jídelníček o bylinkové preparáty nebo samotné bylinky. Jako nejlepší se jeví preparáty s výtažky z ženšenu, kotvičníku nebo maca. Ženšen dokáže podpořit celkové zdraví člověka, zlepšuje endokrinní a imunitní funkci. Užívá se proti stresu a také jako afrodiziakum. Kotvičník v sobě ukrývá spoustu prospěšných látek, zvyšuje výkonnost a libido. Maca neboli peruánský ženšen podporuje výdrž, vitalitu a celkově sexualitu. Bylinkové preparáty koupíte ve formě tabet, čaje nebo v prášku, který si můžete přidat do jídla nebo pití.