Pověrčivost – ovlivňuje náš život?

Zaměřujete se v životě na znamení a hledáte symboly a důvody všude, kde možná ani nejsou? Někdy je složité vysvětlit si dané situace logicky a z toho důvodu potřebujeme něco jako pověry k tomu, abychom mohli odůvodnit vše, co se stalo, alespoň částečně rozumně.
Pokud však žijete v přesvědčení, že se věci, situace a lidi mění díky vaší pověrčivosti, možná se v životě připravujete o více, než si myslíte.
černá kočka

Kde je vlastně pravda?

Pro začátek je rozumné si připustit, že nelze na všechno znát odpověď a mít k tomu i vysvětlení. To vás může posunout vpřed, díky čemu se zbavíte strachu z toho, co předpovídáte díky nesmyslným předtuchám.
Vždy se všechno děje z důvodu, který nám nemusí být známý a možná je dobře, že o něm nevíme.Házet však všechno na pověry – nelze. Skutečnost je taková, že váš život můžou značně omezovat v možnostech a aktivitách.
Nemůžete si přece myslet, že pokud uděláte něco přesně tak, jak praví nějaká „říkanka“, v okamžiku se to stane.
číslo třináct

Strach, který vás může provázet celý život

Žít tak, abychom se vyhnuli všem předsudkům, je poněkud náročný cíl. Takový život totiž předchází tomu, abyste ho prožili ve strachu z toho, co přijde. Nelze předpovídat to, co bude jenom díky tomu, že se o tom mluví a někde píše.
Někteří lidé se bojí udělat cokoliv přirozeně a impulsivně, aby z toho náhodou nebyl přešlap, v podobě nějaké špatnosti. Pověrčivost, která nezná mezí vás může změnit ve člověka, který přemýšlí pouze nad tím, co udělat tak, jak se má a tím pádem se okrádáte o to, co je mnohem důležitější a smysluplné.
Nepřivolávejte na sebe zbytečně kletby, které někdo kdysi řekl a není vůbec dokázáno, že existují.Užívejte si naopak život se vším, co vám přináší a nad nějakými povídačkami se nezastavujete, ale naopak – zasmějte. Protože to k životu opravdu potřebujete – radost a chuť těšit se ze všeho, co přináší a nezaobírat se frází „co když“.