Každá nemoc se musí vyležet

Čas od času každého z vás napadne nějaká nemoc, která vás na nějaký čas oslabí a právě proto je potřeba, abyste žádné onemocnění nikdy nepodceňovali. I obyčejná rýma nebo chřipka, může vaše tělo a jeho fungování ovlivnit natolik, že nebude schopné pracovat v takovém nasazení, na jaké je zvyklé, co mu samozřejmě může uškodit v případě, že nad ní mávnete rukou.
srdce v šálku

Nemoc se může vždy rozvinout v něco většího

Každá nepatrná zmínka o tom, že se necítíte takzvaně „ve své kůži“ je jasným náznakem toho, že se vaše tělo na čas stane schránkou bacilů a vy budete muset zpomalit. Není nutné každou zpočátku malou chřipku hned vyležet a odepsat se tak na celý týden z práce a všech povinností. Obzvláště v dnešní době, kdy je bacilů a virů na každém rohu tolik, že byste téměř celý rok museli vyležet pod peřinou.
Co se týče prvních dvou dnů, ty jsou zcela klíčové k vašemu brzkému návratu zpátky do tempa, ve kterém fungujete, když jste zdraví. První dva dny totiž vaše tělo potřebuje klidový režim, medicínskou pomoc a velkou STOPKU ve vašem organismu. Tyto dny byste měli věnovat podnikání kroků, které vám pomůžou opět nastartovat vaše zdraví.
horečka teploměru

Jak si pomoci i bez léků, aby to mělo účinek?

Není nutné, hned při prvních náznacích nemoci utíkat k lékaři s tím, že potřebujete léky. Mnoho lidí se totiž domnívá, že pokud nasadí do oslabeného organismu léky, spasí je to a můžou dále fungovat, protože jejich tělo se bude léčit za pochodu.
To je však omyl!Je daleko větší pravděpodobnost, že se zotavíte, když si dáte chvíli pauzu a klidový režim. Posílit imunitu a obranyschopnost můžete i přírodní medicínou, která má daleko vyšší účinky bez škodlivé zátěže, jakou vám dají tablety.
V případě jakékoliv nemoci nic nezkazíte tím, když do léčby zařadíte:
·        zázvor
·        med
·        citrón
·        bylinné odvary (čaje z čerstvých bylinek)
·        napařování
·        větší zásobu ovoce a zeleniny
·        vitamín C
·       den spánku!

Co riskujete, když nemoc přechodíte?

Jestli vaše léčba bude spočívat v domnění, že časem ustoupí, pravděpodobně si dobu zotavení ještě prodloužíte a zdvojnásobíte si ji tím, že vaše oslabené tělo nebude schopné bojovat s dalšími bacily, které můžete chytnout kdekoliv se pohnete. Zapamatujte si, že kratší proces spočívá v tom, že si dáte pár dní „voraz“ ode všeho, co „musíte“ stihnout, abyste vše, co na vás později bude čekat, zvládli během chvilky s novou dávkou energie, kterou jste v prvních pár dnech doma nabrali.