Jak vybrat ten správný plot?

Plot vymezuje hranice našeho pozemku a chrání tak naše soukromí. Zároveň je designovým doplňkem domu a měl by splňovat naši estetickou představu. Dalším požadavkem na plot je, kromě finanční náročnosti při pořízení, i délka jeho životnosti. Proto se seznámíme s jednotlivými druhy plotu a porovnáme je. 

bílý plot

Dřevěný plot je pro svůj přírodní vzhled hojně využíván u rodinných domů, ale i chat a chatek. Spousta zručných jedinců si dřevěný plot staví svépomocí. Tím se sníží jeho pořizovací náklady. Ovšem jeho následná údržba se neobejde bez dalších investic času a financí. Dřevěný plot bude potřeba pravidelně natírat impregnací.

Plastový plot je vhodný pro všechny, kdo chtějí zachovat vzhled dřevěného plotu, ale nechtějí jej pravidelně udržovat. Plot z plastu odolává nepříznivému počasí i jiným vlivům. Mezi výhody patří jeho barevná stálost a relativně nízká pořizovací cena.

drátěný plot

Kovový plot je esteticky velice dobré řešení. Působí luxusně a díky povrchové úpravě se nemusí pravidelně udržovat. Další výhodou je obrovská škála barev a nabízených typů. Je k nim možno namontovat příjezdovou bránu podle vlastních představ a potřeb. Nevýhodou jsou jeho vyšší pořizovací náklady, které se ovšem z dlouhodobého hlediska vyplatí.

Pletivový plot je vhodný na oplocení rozsáhlejších pozemků. Nízká pořizovací cena a dlouhá životnost jsou jeho výhodou. Je potřeba upozornit, že plot z pletiva nevypadá zrovna reprezentativně a neskýtá téměř žádnou ochranu soukromí.

zeď

Betonový plot je vhodné použít z důvodu jeho dlouhé životnosti, která se pohybuje okolo padesáti let. Rovněž nevyžaduje pravidelnou údržbu. Cenově je toto oplocení sice dražší, ale zda opravdu ušetříte je jen na vás. Jedná se bezpečnostní oplocení, kterým ochráníte své soukromí i majetek. Betonové ploty jsou realizované z betonových dílců, vsazovaných mezi sloupky. V bohaté škále barevných odstínů i tvarů.