AFRICKÝ SEN

Přiznejme si to, Afrika se všem nezamlouvá – a je často vnímána jako "obtížné" místo pro cestování z mnoha důvodů. Ale pokud jde o západoafrickou zemi Gambii, nemusíte dvakrát přemýšlet.

lev

Neexistuje zde žádný problém se zdravotními problémy, než v mnoha dalších exotických destinacích. Požehnáno konstantním celoročním slunečním svitem, je to také oblast, která netrpí hurikány, tajfuny a dalšími obavami z katastrof.
Je to krajina zvláštního tvaru, která se rozprostírá několik set mil od Atlantiku do vnitrozemí, obklopena Senegalem a řeka Gambie protéká jeho středem. Na vrcholu má dostatek odrůd, aby potěšila každý typ tvůrce dovolené. Je tam také mnoho kaleidoskopů pro pozorování africké divoké zvěře. Jídlo, trhy a nekonečné teplo vám tu chybět nebude. A i kdybyste patřili do skupiny lidí, co rádi pozorují ptactvo, budete okouzlení mnoho druhy, a nemusíte jít daleko, abyste je viděli. Gambie je tak proslulá svým velkolepým ptačím životem.

Jezte, pijte a nakupujte na trzích
Hygienické normy v Gambii jsou vysoké a jídlo je vynikající. Odběr vzorků exotických džusů, jako je zakalená tekutina z ovoce místního baobabského stromu nebo červená sladkaná kyselá šťáva z ibišku, je vrcholem. Potraviny se silně opírají o ryby, rýži a mírné koření, často s cibulí a omáčkami na bázi rajčat. V prodeji zde také najdete řemeslné výrobky z barevných místních voskových látek, dřevěných řezbářských předmětů, batiků, pytlů a mnoho dalšího. Dobrá příležitostná smlouvání je součástí zábavy, ale i když zaplatíte plnou cenu, je to podle našich standardů stále levné, zvlášť na dvou nejznámějších trzích, kterými jsou Serekunda a Albert.

Prohlídka s průvodcem na lodi a pěšky od Lamin Lodge je zásadní. Je to však brzký start (5.30 ráno), takže po snídani můžete plavat lodí na východ slunce. Po několika hodinách na lodi se projdete turistickou bezstarostnou Gambickou krajinou, bohatou na klenotní jasné včelky, úžasnými červenými nápisy, obrovskými zobáky a dalšími. Dalekohledy jsou k dispozici, ale je tu spousta věcí, které uvidíte zblízka kolem vás.

slon

KDE ZŮSTAT
Kombo Beach Hotel je malý, ale okouzlující rodinný hotel s tradičními jídelnami a pitnými plochami v africkém stylu a domácí atmosférou. Zůstaňte přímo na pláži mezi palmami naplněnými zahradami, které přitahují ptáky. Můžete bezpečně bloudit z hotelu do mnoha místních restaurací. Je perfektně situován, aby se dostal kolem zbytku Gambie, nebo si můžete dopřát místní taxi (nebo regulované turistické taxi), které jsou vždy zaparkované venku. Sedm noční polopenze začíná od 14.000 Kč na osobu.