Proč zrovna pomeranče

Naše strava by měla být vyvážená, plná těch správných živin a vitamínů. Jedině tak je možné si zachovat zdravý a fungující organismus našeho těla. V dnešní době, kdy lákají na každém rohu rychlá občerstvení, která prodávají nezdravé smažené pokrmy, burgery a další pokrmy pro tělo krajně nezdravé, musíme o to více dbát na to, co jíme. Máme tu výhodu, že v dnešní době není nouze o citrusové ovoce. Můžeme si ho koupit, co hrdlo ráčí. Protože víme, jak skvělé účinky na náš organismus mají například pomeranče, měli bychom dbát na to, aby se tyto plody objevovaly na našem stole co nejčastěji. Blahodárné účinky tohoto ovoce ale nepůsobí jen přes naše zažívání. Dá se dobře použít i v kosmetice. Vždyť starověký jižní svět, kde byly pomeranče odjakživa doma, tyto plody používal nejen ke zkrášlování těla zevnitř, ale i zvenku v podobě pleťových masek a působením jejich šťávy.
pomeranče na stromě
Co pomerančové plody umí
–          Posilování imunitního systému. Organismus dostane injekci vitamínů a minerálů, aby mohl adekvátně čelit okolním infekcím.
–          Vitamín C působí jako antioxidant a zabezpečuje v těle jeho očistu včetně posílení imunity
–          Vitamin A pomáhá proti stárnutí očí. Je známé, že oči stárnou společně s tělem a naše funkce vidění se zhoršují. Konzumace pomerančů může tento proces zpomalit.
–          Pro těhotné ženy by měla být konzumace pomerančů denní záležitost. Pokud nesnáší konzumaci celého oloupaného plodu, lze pít vymačkanou šťávu ve formě džusů nebo limonád.
–          Procesy stárnutí se projevují v mozkové kůře. I zde pomůže pravidelná konzumace pomerančů.
půlky pomerančů
–          Z pomerančů lze nejen připravovat saláty, limonády, džusy ale i kompoty a další produkty. Je možné je použít i do vařených a pečených pokrmů, i když zde není výsledné množství vitamínů tak výrazné, protože určité množství se znehodnotí varem. Dodá ale pokrmům výbornou chuť a obohatí tak náš jídelníček.
–          Domácí pleťová maska z pomerančové šťávy nebo krém, kde je pomerančový výtažek, vybělí vaší pleť a vyživí jí vitamíny.
Neváhejte sáhnout po tomto ovoci. Budete překvapení, jak blahodárné ucítíte výsledky.